
Як ловити коропа навесні?
Особливості весняної коропової риболовлі
Лов коропа ранньою весною відрізняється млявим клюванням і невеликою уловистістю. Зі зростанням температури зростатиме активність коропа, його апетити, і змінюватимуться його смакові уподобання. Хорошого клювання не слід очікувати, якщо температура води нижча за 14 градусів за Цельсієм. Такої температури слід очікувати, якщо надворі протягом 3-4 днів стоїть стійка тепла погода.
Весняний короп
Після зимового пробудження короп потребує теплого середовища, збагаченого киснем. Харчування у нього відходить на другий план: поки риба не насититься киснем, лов коропів навесні неефективний. На ставку клювання завжди починається пізніше на 3-4 тижні. Це пов’язано з відсутністю течії в закритій водоймі і, як наслідок, критичною нестачею кисню. Але сезон весняної риболовлі може розпочати раніше, якщо взимку регулярно робити ополонки для того, щоб товща води була насичена киснем.
Вибір місця навесні для риболовлі на коропа
Навесні короп намагається триматися на глибині не більше 2 метрів, доки дістають промені сонця. Лов коропа весною на річці слід здійснювати в місцях зі слабкою течією. У місцях із швидкою течією вода не встигає прогріватися. Карпи начитають годуватись тільки в теплій воді, тому заглиблені ділянки та місця під чагарниками дерев слід уникати: сонцем вони прогріваються дуже слабо.
Вибір місця для лову коропа в травні здійснюється так само, як і влітку. На цей час вода вже добре прогріта. Але місця годування знайти дуже складно. Зазвичай риба наприкінці весни вибирає глибокі ями біля топляка, на дні якої багато черепашок. Іноді короп воліє годуватися молодими пагонами підводної рослинності, тоді вудження його потрібно проводити в місці, де ростуть очерети та лілії.
Вибір оснащення
Ловлю коропа ранньою весною найкраще виробляти на вудку поплавця з тонкою ліскою. Але зі зростанням активності риби рибалки віддають перевагу рибалці на фідер. Недолік цієї снасті полягає в тому, що фідер тоне на дно. Тому в глибоких водоймах його не можна використовувати. Тому що ловлю коропа в березні або у квітні здійснюють виключно на мілководді.
Фідер на коропа
Фідер є годівницею, яка заповнюється прикормом. Частина приманки після закидання розмивається в товщі води, основна частина розходиться по дну, утворюючи пляму прикорму. У годівниці сховані гачки. Короп, всмоктуючи корм, всмоктує і гачок. Але якщо важкий гачок, зробити це рибі буде складно. Рибальські для полегшення гачка надягають на нього 1 або 2 кульки з пінопласту.
Макушатник на коропа
Ловлю коропа в квітні і раніше ефективно виробляти на макушатник. Це снасть, яка є бруском з пресованої макухи — макухи. Жменька повільно набухає у воді, знаходячи консистенцію, придатну для годівлі риби. У бруску заховані гачки, як і у випадку риболовлі на фідер. Перевага макушатника перед фідером полягає в тому, що макухою не можна перегодувати коропа, і клювання обіцяє бути постійним.
Прикорм для коропа та насадки на гачок
Якщо під час лову коропа рано навесні використовувати багато підгодовування, риба скоро насититься. Переїдання – головна причина відсутності клювання під час лову коропа в березні. У міру зростання температури води зростають і апетити. Але доки не закінчиться нерест, у риби не розпочнеться активний жор. Справа в тому, що черевці у коропів до початку літа забиті молоками та ікрою, риба фізично не може багато з’їсти.